Rekrutacja na Szkołę Letnią

Zachęcamy do udziału w rekrutacji do Szkoły Letniej “Holistic approaches for monitoring landscape and biodiversity in Alpine rivers” organizowanej w ramach programu ERSAMUS+ Blended Intensive Program

Zrekrutowani uczestnicy z UKW wezmą udział w wykładach wprowadzających, zorganizowanych przez zagranicznych wykładowców (wykłady w piątkowe popołudnia, w terminie od 26.04 do 21.06.2024 r.) oraz w warsztatach terenowych w dniach 30.06-07.07.2024 r. na rzece Tagliamento (Udine - Venice, Włochy). Każdy z uczestników otrzyma stypendium na wyjazd.

Rekrutacja trwa od 25.03.2024 r. do 10.04.2024 r. przeznaczona jest dla studentów Wydziału Nauk Geograficznych (wszystkie kierunki) oraz studentów ochrony środowiska i biologii.

Liczba miejsc ograniczona

Organizator na UKW: Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych

Rekrutacja na UKW: Biuro Współpracy Międzynarodowej erasmus@ukw.edu.pl

Terminy oraz tematy spotkań on-line:

• 26/04 Presentation of program and activities
  • 03/05  Dating riverbanks, analysing river dynamics with sentinel, orthophotos
  • 10/05  Soil physical and chemical properties, soils of Tagliamento
  • 17/05  Fluvial hydrology and sedimentation
  • 24/05  Flora, vegetation, and forest monitoring tools
  • 31/05  Defining topics and groups
  • 21/06  Result presentation and programmed sampling design

Program warsztatów terenowych w załączeniu.