Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego - udział Studentów w obchodach wojewódzkich

W dniu 10.04.2024 r. Studenci II roku II stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja wraz z opiekunami: Panią Profesor dr hab. Aleksandrą Jezierską-Thöle oraz mgr Patrycją Essing-Jelonkiewicz w ramach przedmiotu „Pilotaż wycieczek i rezydentura” wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w części stacjonarnej w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy”. Wśród zaproszonych uczestników byli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, a także liczne grono przewodników PTTK z całego województwa.

Wartością dodatnią wydarzenia była możliwość posłuchania wystąpień zaproszonych przewodników m.in. dotyczących regulacji zawodu przewodnika i programu walidacji. Spotkanie uświadomiło słuchaczom jak ważna jest rola przewodnika i jakie tradycje i wartości są kultywowane wśród społeczności przewodnickiej.

Składamy szczególne podziękowania dla Pana Tomasza Simińskiego-Stanny – przewodnika PTTK oraz współorganizatora z ramienia PTTK, jednocześnie Studenta Turystyki i Rekreacji WNG, UWK, za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, które stało się praktycznym studium przewodnictwa.